İçeriğe geç

Hakkımızda

Fethi Okyar’ın bağında, mimoza ve zeytin ağaçları arasında, Sedad Hakkı Eldem tasarımlı eski bağ evinin zamana meydan okuduğu Büyüktur yolu no 30, spor, kültür, sanat, turizm ve botanik konuları merkeze alınmak suretiyle, geleceğe sürdürülebilir şekilde korunarak taşınmayı hedefleyen bir dönüşümün içine girdi. Bu dönüşümün ilk ayağını tarihi tuğla ocağının gölgesinde ve muhteşem doğası içerisindeki sahilinde gençleri performans ve hobi yelkenciliği ile birleştirmeyi amaçlayan Kamino Yelken oluşturuyor. Performans ve hobi yelkenciliğini birleştirerek çocuklara özgüven, karar alma, boyutsal farkındalık, yön duygusu, hava durumu bilgisi, düzen ve temizlik alışkanlığı, sabır, teknik ve mekanik beceri gelişimi ve alışkanlıklarını kazandırmak.

İlkim Büke Okyar

Başkan

İlkim Büke Okyar 1991 yılında siyaset bilimi okumak üzere University of California, Riverside’a gitti. Uluslararası şirketlerde edindiği iş tecrübesi ardından yüksek lisans ve doktorasını Orta Doğu tarih ve siyaseti üzerine Ben-Gurion University of the Negev’de tamamladı. Yelken dünyası ile iki çocuğunun profesyonel olarak bu spora başlaması ile tanıştı. 2017 yılından bu yana başkanlık görevini devam ettirmektedir.

Ali Fethi Okyar

Başkan Yardımcısı

Ali Fethi Okyar 1972 Ankara’a doğumlu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisans ve doktorasını Illinois Institute of Technology, Chicago’da yine makine mühendisliği üzerine tamamladı. Halen Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde ders vermekte. 2017 yılından bu yana kulübümüzün başkan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Hasan Çalışlar

Yönetim Kurulu Üyesi

1969 İstanbul doğumlu.
St Michel lisesi ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde ''Mimarlık'' okudu. Çocuk yaşlarda başladığı yelken sporuna halen aktif olarak devam etmekdetir.  1979-1996 arası Galatasaray ve milli takımda yelken sporunu olimpik sınıflarla sonrasında yat yarışçılığı ile sürdürdü. 2017 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlenmektedir.

Burcu Başak Boylu

Yönetim Kurulu Üyesi

1991 İstanbul doğumlu olan Burcu Başak Boylu, İstanbul Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Küçük yaşlardan beri spora olan ilgisi ile bir çok farklı spor dalında lisanslı olarak etkinlik göstermiştir. Bir deniz ve Büyükada aşığı olan Boylu aktif olarak Kamino Yelken Kulübü'nde yelken sporuna devam etmektedir. Üyesi olduğu Kulübümüzün 2020 yılından itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmektedir.

Ferit Ercan

Y.K Üyesi / Sportif Koordinatör

1989 İstanbul doğumlu. Galatasaray Spor Kulübü Windsurf Takımı ile Türkiye’de 100’ün üzerinde kürsü başarısı ve 12 Türkiye Şampiyonluğu yakaladı. Antrenörlüğünü yaptığı sporcusu Olimpiyat’ların en genç yarışmacısı olarak 2016 RIO Yaz Olimpiyatları’na katılan ekipte olma başarısını yakaladı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde spor yönetimi yüksek lisans programını tamamladı. Ülkemizin en büyük kulüplerinde halen aktif olarak görev almaya devam etmektedir.